logowanie | rejestracja

DALEJ – spotkanie ludzi z pasją

plakat

DALEJ – spotkanie ludzi z pasją.

Zawsze można więcej, można mocniej, można DALEJ
11 lutego 2017 chcielibyśmy zaproponować Bielszczanom jako dzień pójścia o krok DALEJ w poszukiwaniu swoich talentów…

DALEJ jest inicjatywą poświęconą pasjom i talentom. Zaprosiliśmy kilkanaście osób o najróżniejszych zdolnościach i zamiłowaniach, aby podzieliły się z nami swoimi zainteresowaniami: będą warsztaty taneczne, plastyczne, ceramiczne, logopedyczne, stylizacji, manicure ale również postaramy się dotknąć bardziej poważnych tematów takich jak antykoncepcja, uzależnienia, finanse, coaching czy fizjoterapia dziecięca. Wszytko to w miłej i ciepłej atmosferze, z okazją do napicia się pysznej kawy i zjedzenia domowego ciasta, porozmawiania i zadania pytań.

Uwieńczeniem dnia pełnego pasji będzie jazzowy koncert Ghostmana.

Data: 11 lutego 2017 (sobota)
Miejsce: ul.Krasińskiego 17, Bielsko-Biała
(Klub ARKA oraz szkoła LO/Gim KTK)
Organizator: Wspólnota Miasto na Górze
Wejście: bezpłatne
Program:
12.00 – 13.30 – 1 tura warsztatów
14:00 – 15:30 – 2 tura warsztatów
16:00 – 17:30 – 3 tura warsztatów
18:00 – koncert Ghostmana

Zapisy: w dniu warsztatów na miejscu (w Szkole Gim/LO KTK). Zapraszamy parę minut przed czasem, aby na pewno znalazło się dla Was miejsce na Waszych wymarzonych warsztatach.

W PROGRAMIE:

Do zaoferowania mamy ponad 30 warsztatów i wykładów. Poniżej znajduje się opis każdego z nich. Możesz również pobrać
PLAN WARSZTATÓW W PDF (KLIKNIJ)

KONCERT (godz: 18.00, Klub Arka)

KONCERT: Ghostman /Grzegorz Lulek/

ghostman

Grzegorz Lulek – Ghostman – jest wokalistą. Studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zaczynał od gry na saksofonie, by po dwudziestu latach rozpocząć przygodę ze śpiewaniem. Używa głosu jako instrumentu. Tworzy muzykę na żywo, często przy pomocy loopera i efektów gitarowych. Improwizuje, bawi się brzmieniem, dynamiką, fakturą dźwięku. Jego twórczość jest intuicyjna, świeża i emocjonalna. Rodzi się na scenie, na oczach widzów. Ghostman podczas każdego występu eksperymentuje, dociera do niezbadanych wcześniej przestrzeni. Śpiewając, posługuje się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata. Jednak w rzeczywistości nie zna żadnego z nich. Traktuje je jako dar, możliwość wyrażania przeróżnych emocji. Brak ograniczeń słowem czy wyuczonym tekstem pozwala mu na ogromną wolność ekspresji. W swojej muzyce łączy elementy jazzu, afrykańskiego etno, muzyki elektronicznej oraz popu.
Ghostman występował z różnymi muzykami i w różnych składach. Zaśpiewał z Bobbym McFerrinem podczas jego koncertów w Zabrzu i Bielsku-Białej. W 2011 roku wraz z gitarzystą Mateuszem Głuszakiem stworzył duet The Sound Apostles. Dzięki współpracy z pianistą jazzowym Piotrem Matusikiem, w 2013 roku powstał Matusik&Ghostman. Wspólnie wydali płytę koncertową „LIVE”. Na początku 2015 roku pojawił się na płycie „One World” Grzecha Piotrowskiego, z którym zaśpiewał kilkadziesiąt koncertów. Śpiew Ghostmana można również usłyszeć na płytach Golec uOrkiestry, a także Holy Noiz. Jako saksofonista współpracował m.in. z Beatą Bednarz, TGD czy Piotrem Nazarukiem.

Artysta oryginalny, tworzący muzykę porywającą wyjątkowym klimatem i różnorodnością. Na swoim koncie ma występy ze współudziałem muzyków polskiej sceny jazzowej i klubowej. Wciąż tworzy nowe projekty.

Jego muzyka dotyka zmysłów, jest mieszanką euforii i nostalgii… Możesz razem z nim odpłynąć w świat emocji i ducha…

https://www.youtube.com/watch?v=PQHrJ_wjNyMhttps://www.youtube.com/watch?v=XyuFONPwWjwhttps://www.youtube.com/watch?v=pnm24AR1x5Q

Zobacz więcej: KLIKNIJ

 


KAWIARNIA: dalej-info-postaci-kawiarnia

Przez cały czas trwania warsztatów w kawiarni na parterze szkoły będzie można napić się kawy, zjeść pyszne domowe ciasto albo zdrową przekąskę :)

 

 


DLA DZIECI (żeby można było wpaść całą rodziną)

DLA DZIECI: (Na)maluj mi... /Paulina Kasperek/

Paulina Kasperek kasperekstudentka pedagogiki zawodowo zajmująca się produkcją biżuterii. Z zamiłowania majsterkowicz, florysta i fotograf, który lubi łapać na zdjęciach dobre chwile i przede wszystkim uśmiechy przyjaciół.

Warsztat skierowany jest do dzieci ze szkoły podstawowej. Podczas zajęć każdy będzie mógł się wykazać się kreatywnością i wykorzystać w praktyce ciekawe techniki plastyczne tworząc własną prace plastyczną, będzie również możliwość wykazania się pracując w zespole.

Warsztaty odbędą się:
1 tura:  12:00 – 13:30
2 tura: 14:00 – 15:30
3 tura: 16:00 – 17:30

DLA DZIECI: Zumba /Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz i Czesław Ptaszkiewicz/

Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz od urodzenia zmaga się z rzadką chorobą genetyczną układu kostno-stawowego zumba(zespół Keitha) i chorobą zwyrodnieniową stawów. Lekarze określili jej przypadek jako: „rzadki, beznadziejny lub nierokujący”, nie dawali cienia szansy na sprawność, widząc ją w przyszłości tylko o kulach a może i na wózku inwalidzkim. Ona jednak uwierzyła, że można w życiu pokonywać swoje ograniczenia, można chcieć więcej, można iść DALEJ! Od kilku lat jest instruktorem Zumby i razem z mężem Czesławem Ptaszkiewicz (również instruktorem) organizuje zumbowe maratony, niosąc innym nieocenioną pomoc, inspirując swoim przykładem i zarażając pasją.

Warsztaty: Zumba dla dzieci
W kolumbijskim slangu ZUMBA oznacza „baw się i ruszaj”. To innowacyjna forma zajęć fitness – połączenie tańca i aerobiku.
Zumba dla dzieci to nie tylko zabawa i taniec, ale też fantastyczny początek do rozwijania aktywności fizycznej i przełamywania barier czy kompleksów. To masa radości w połączeniu ze wspaniałą atmosferą, która może mieć bezcenny wpływ na rozwój dziecka.
Zapraszamy dzieci w każdym wieku. Również te najstarsze, które ciągle czują się dziećmi ? Zapraszamy rodziców, by razem ze swoimi pociechami dali się porwać do zabawy!

Warsztaty odbędą się:

godz: 14:00 – 15:30

DLA DZIECI: Potańcujmy! Animacje taneczne. /Joanna Wiktor/

Potańcujmy! Czyli warsztaty taneczne dla dzieci.dalej-info-postaci-asia-wiktor
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 lat, aby w najlepszy sposób wykorzystać ich niespożyte pokłady energii. Proste kroki taneczne i muzyka, która wprawi w świetne samopoczucie, pozostające jeszcze na długo po zajęciach.
Joanna Wiktor: na co dzień pani inżynier w poważnej firmie, po godzinach pasjonatka tańca. Niepoprawna optymistka, kochająca ludzi od tych najmłodszych po najstarszych, która z chęcią sama zostałaby na zawsze dzieckiem :)

 

Warsztaty odbędą się:

1 tura: 12:00 – 13:30
3 tura: 16:00 – 17:30

DLA DZIECI: Warsztaty dla przedszkolaków /Anna Bernaś/
dalej-info-postaci-bernas-1

Chcemy żeby DALEJ było wydarzeniem, w którym mogą wziąć udział całe rodziny: od najmłodszych po najstarszych członków. Dlatego zapraszamy najmłodszych, czyli dzieci w wieku przedszkolnym, do udziału w warsztatach prowadzonych przez Anię Bernaś. W programie: zabawy, gry, animacje, moc śmiechu i dobrej zabawy!

Anna Bernaś: terapeutkę, pasjonatkę kina, tańca i ręcznie robionych zabawek.

Warsztaty odbędą się:

1 tura: 12:00 – 13:30
3 tura: 16:00 – 17:30


1. TURA (12:00 – 13:30)

Radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami /Jolanta Tereszkiwicz/

Radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami tereszkiewicz


W trakcie warsztatu dowiesz się:
– W jaki sposób myśli wpływają na nasze emocje i jak zmienić swoje myślenie.
– Jak zapobiegać „dołom” emocjonalnym, czyli profilaktyka antystresowa i antydepresyjna
– Czym jest uważność i jak, na co dzień ją praktykować.

Jolanta Tereszkiewicz – coach, trener, specjalista ds. psychologii w biznesie. Prowadzi szkolenia z komunikacji interpersonalnej, asertywności, zasad skutecznego działania, radzenia sobie ze stresem oraz indywidualne i grupowe sesje coachingowe. Jej pasją jest łączenie współczesnej wiedzy psychologicznej z ponadczasową mądrością Biblii.

Recyklingowe szaleństwo: ozdoby /Iwona Socha/

Recyklingowe szaleństwo, jak zrobić coś z niczego.
socha
Jak z niczego zrobić coś wyjątkowego? Na warsztatach Iwona pokaże nam co można wyczarować z rzeczy, które często wyrzucamy i uważamy za zbędne.

Przyjdź i wyczaruj oryginalne ozdoby!

Ceramika w praktyce /Angelika Czuj/

dalej-2Przedstawiamy utalentowaną Angelikę z Mrs Biscuit i zapraszamy na warsztaty z ceramiki!

Wszystko co wychodzi spod rąk Angeliki jest wyjątkowe. Lubi pracować ręcznie. To dlatego zwierzaczki, które tworzy są tak unikalne i czarujące.

https://www.facebook.com/mrsbiscuit/

 

Niecodzienne zdobienie paznokci /Izabela Jakubiec/

Izabela Jakubiec – kosmetyczka, manikiurzystka, od kilku miesięcy także linergistka.
jakubiec
Kosmetyka była zawsze moją wielką pasją, z tych jej dziedzin, z którymi miałam styczność najwięcej radości sprawia mi robienie makijażu, masażu twarzy, zdobienia paznokci, a przez ostatnie miesiące odkryłam moją życiową pasję, czyli microblading – chyba dlatego, że oprócz tego, że zawsze lubiłam malować, zawsze chciałam też być chirurgiem

Jeśli nie miałaś jeszcze okazji i, odwagi, a może weny twórczej by stworzyć wyjątkowe paznokcie,
na warsztatach dowiesz się jak z pędzelka i lakierów, krok po kroku uczynić cuda, które przyciągają wzrok.

Modowy Moodboard, wyraź siebie i baw się modą /Justyna Rychlik/

Warsztaty poświęcone będą modzie i tworzeniu tablic inspiracyjnych czyli tzw. moodboardów.

Zainspiruj się! Modowy moodboard.justynarychlik
Wyraź siebie i baw się modą, pokaż Twoją osobowość!
Stwórz własną, niepowtarzalną definicję trendów. Odkryj swoją kreatywną stronę!

Justyna Rychlik: „Moda jest moją wielką pasją uwielbiam stylizować zarówno do sesji zdjęciowych czy też jako personal shopper. Wielką frajdę sprawia mi pomoc w dobieraniu odpowiednich zestawów ubrań, osobom zagubionym w świecie mody.”

Zajrzyj na: https://www.facebook.com/TrulyUunique/

Taniec izraelski i żywodowski / Kinga Strządała/

Tańce żydowskie i izraelskie

są bardzo zróżnicowane w swojej formie i tematyce. Od prostych tańców, których symbolem jest jedność, równość, wspólnota, integracja po współczesne układy choreograficzne. Jednak to nie tylko nauka technicznych korków – w nich jest miejsce na wyrażenie siebie, ale jednocześnie wspólne kroki pozwalają poczuć się częścią grupy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć radości w tańcu.

Kinga Strządała: od 5 lat przynależy do Zespołu tańca Żydowskiego i Izraelskiego „Klezmer”, interesuje się tańcem uwielbienia.

Produkcja utworu - sample, bity, obróbka, liryka /Kabull i Alias Blekaut/

Produkcja utworu – sample, bity, obróbka, liryka
babicki
Czy wiesz czym jest sampling? Jak produkuje się podkłady muzyczne? Jak obrabia się dźwięk, by brzmiał jak najlepiej?
Rozłożymy utwór muzyczny na czynniki pierwsze (podkład, tekst, nagranie, obróbka, miks, mastering), a uczestnicy będą mogli spróbować swych sił na wszystkich tych etapach. Będzie także możliwość wzięcia udziału w tworzeniu utwóru muzycznego lub pokazie freestylowym.

Krzysztof Babicki
i Jakub Bartynowski:
Warszaty prowadzi dwójka doświadczonych freestylowców, działających także studyjnie: Alias Blekaut i Kabull

Zabawy logopedyczne w domu (dla rodziców) /Magdalena Brzóska/

Zabawy logopedyczne w domu.brzoska-m

Warsztat dla rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych ćwiczących prawidłową wymowę pod okiem logopedy, chcących zobaczyć zabawowy warsztat koleżanki po fachu.

O tym, gdzie szukać ciekawych materiałów do zabaw, jak je tworzyć samodzielnie lub wspólnie z dzieckiem, jak w prosty sposób wykorzystywać do utrwalania głosek gry i zabawki „nielogopedyczne”.

Magdalena Brzóska: logopeda, absolwentka Uniwersytetu MCS w Lublinie, autorka bloga logopedycznego logozabawy.pl, twórczyni niezliczonej ilości pomocy logopedycznych.

Planszówkogranie /Mateusz Lajbig i Klaudia Nikiel/

lajbig

PLANSZÓWKOGRANIE

Klaudia i Mateusz porwą Was w świat planszówek!
Ciekawe znane i mniej znane gry dla mniejszej i większej ilości graczy, a zabawa gwarantowana!

Mateusz Lajbig: Fan Star Wars oraz sci-fi. O SW można z nim rozmawiać godzinami i się nie męczy ? A na co dzień pracuś w firmie reklamowej, a także mól książkowy.

Klaudia Nikiel:
Miłośniczka kawy, książek, kotów. Zakręcony geek, któremu fandom nieobcy.

Kryminalny Escape Room /Katarzyna Wojtyła/

Kryminalny Escape Room
czyli zabawcie się w Sherlocka Holmsa: rozwiążcie wspólnymi siłami tajemniczą zagadkę i wydostańcie się z pokoju, w którym zostaliście uwięzieni.  

wojtyla

Fabuła: Henry John to znany amerykański biznesmen. Niestety, niektórzy chcą wykorzystać jego wpływy do niecnych celów. Jego córka została porwana. John zrobił już wszystko, żeby ją odzyskać. Jednak nawet najlepsi detektywi czują się bezradni. Teraz to TY jesteś jego jedyną nadzieją. Czy sprostasz wyzwaniu?

Kasia Wojtyła:
Absolwentka prawa UJ, miłośniczka kryminalistyki i zagadek logicznych.

 


2. TURA (14:00 – 15:30)

 

Jak ruszyć z miejsca, czyli automotywacja /Jolanta Tereszkiwicz/

Jak ruszyć z miejsca, czyli automotywacja

tereszkiewicz
W trakcie warsztatu dowiesz się:
Dlaczego zatrzymujemy się w miejscu i nie osiągamy swoich celów
Co zrobić, aby chciało się chcieć i zmotywować się do działania
Jak określać swoje cele i skutecznie je realizować

Jolanta Tereszkiewicz – coach, trener, specjalista ds. psychologii w biznesie. Prowadzi szkolenia z komunikacji interpersonalnej, asertywności, zasad skutecznego działania, radzenia sobie ze stresem oraz indywidualne i grupowe sesje coachingowe. Jej pasją jest łączenie współczesnej wiedzy psychologicznej z ponadczasową mądrością Biblii.

FRIS style myślenia i działania - działaj z pasją i sięgaj po więcej. / Tomasz Janik/

FRIS style myślenia i działania – działaj z pasją i sięgaj po więcej.
janik
Zapraszam Cię na warsztat poświęcony poznawaniu własnego stylu myślenia i działania w oparciu o metodologię FRIS Style myślenia i działania.
Co zyskasz biorąc udział w warsztacie:
Poznasz czym są: styl myślenia i styl działania i jaka jest ich rola w naszym życiu
Przyjrzysz się temu, jakim stylem myślenia i działania posługujesz się na co dzień
Dowiesz się w jaki sposób możesz zwiększyć swoją efektywność w działaniu i prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie. 

Tomasz Janik: trener biznesu i coach na co dzień prowadzący szkolenia i warsztaty rozwojowe w jednej z największych instytucji finansowych w Polsce a także właściciel marki szkoleniowej „Tomasz Janik Personal Coaching” www.tomaszjanik.com

Boże zasady finansowe w XXI wieku / Marta i Jerzy Mol/

Boże zasady finansowe w XXI wiekudalej-info-postaci-jurek-i-marta-mol

Zapraszamy do poznania zasad finansowych znajdujących się w Piśmie Św., które również w XXI wieku są fundamentem zadowolenia w życiu. W trakcie spotkania pokażemy krótki film pozwalający lepiej zrozumieć zagadnienie długu.

Marta i Jerzy Mol
Są małżeństwem od ponad 20 lat i rodzicami 2 nastoletnich synów. Poza pracą zawodową od wielu lat zaangażowani w Edukację Finansową Crown, w ramach której współorganizują konferencje „Biblia o finansach” oraz prowadzą kursy finansowe.

Design i retoryka czyli o świetnych prezentacjach/ Maciej Moll/

Design i retoryka czyli o świetnych prezentacjach

moll

Na warsztatach „Design i retoryka” dowiesz się dlaczego potrzebujesz świetnej prezentacji, co ją definiuje oraz jak ją przygotować.

Dowiesz się dlaczego ludzie uwielbiają słuchać o sobie oraz jak wzmocnić przekaz obrazem i słowem. Na praktycznych przykładach zobaczysz, jak możesz polepszyć kontakt z odbiorcami oraz skąd czerpać inspirację do swoich wystąpień. Jak wykorzystać najnowsze trendy i pokazać swój profesjonalizm. Wiedza przydatna dla wszystkich występujących publicznie – w pracy, na uczelni lub szkole.

Maciej Moll – z wykształcenia polonista, zawodowo zajmujący się reklamą oraz grafiką komputerową. Przesiedział godziny wpatrując się w monitor komputera i niewiele mniej przemawiając do ludzi.

Recyklingowe szaleństwo: biżuteria /Rania Drabek/
drabek

Recyklingowe szaleństwo, jak zrobić coś z niczego.

Jak z niczego zrobić coś wyjatkowego? Renia, pokaże sposoby na ożywienie zbędnych i często wyrzucanych przedmiotów i zaczaruje je w biżuterię. Przyjdź koniecznie i poznaj tajniki recyklingu.

Ceramika w praktyce /Angelika Czuj/

dalej-2Przedstawiamy utalentowaną Angelikę z Mrs Biscuit i zapraszamy na warsztaty z ceramiki!

Wszystko co wychodzi spod rąk Angeliki jest wyjątkowe. Lubi pracować ręcznie. To dlatego zwierzaczki są niepowtarzalne.

https://www.facebook.com/mrsbiscuit/

Niecodzienne zdobienie paznokci /Izabela Jakubiec/

Izabela Jakubiec – kosmetyczka, manikiurzystka, od kilku miesięcy także lingeristka.
jakubiec
Kosmetyka była zawsze moją wielką pasją, z tych jej dziedzin z którymi miałam styczność najwięcej radości sprawia mi robienie makijażu, masażu twarzy, zdobienia paznokci, a przez ostatnie miesiące odkryłam moją życiową pasję, czyli microblading – chyba dlatego, że oprócz tego, że zawsze lubiłam malować, zawsze chciałam też być chirurgiem

Jeśli nie miałaś jeszcze okazji i, odwagi, a może weny twórczej by stworzyć wyjątkowe paznokcie,
na warsztatach dowiesz się jak z pędzelka i lakierów, krok po kroku uczynić cuda, które przyciągają wzrok.

Taneczne budowanie zdań - nauka choreografii /Huber Wawrzkiewicz/

Daj się zaprosić do tańca!hubert

Taniec jest formą komunikacji z innymi ludźmi oraz z samym sobą. Jest to język uniwersalny, coraz więcej osób na całym świecie bez względu na wiek, poglądy, status społeczny uczy się tańczyć. Podczas warsztatów zajmiemy się „alfabetem” tańca HIP-HOP z elementami AFRO, popracujemy nad izolacją poszczególnych partii ciała, nad oddechem i kreatywnością.

Hubert Wawrzkowicz: 
Tancerz, grafik, pomysłodawca tanecznej inicjatywy ewangelizacyjnej „MIKAEL” przez którą w 2016 roku zorganizował pierwsze w Polsce 5-dniowe taneczne rekolekcje „MIKAEL Reko Dance Kemp 2k16”. Swoją taneczną wiedze ubogaca na licznych warsztatach na terenie Polski, pobierając lekcję u takich instruktorów jak: Keone i Mariel Madrid (USA), Taga Ridley (USA), Koko (JP), Marion Motin (FR), Ben Witchert (DE), Aga Jaśkowska (PL) i inni.

*Prosimy pamiętać o sportowym obuwiu (klasyczne trampki będą wystarczające) i o wygodnej odzieży.

Bluesowe wariacje: jam session / Bartek Topiłko/

Bluesowe wariacje: jam session

topilko

To świetna okazja do improwizacji bez względu na poziom zaawansowania. Jeśli chcesz zaczerpnąć muzycznej inspiracji oraz twórczo i kreatywnie spędzić czas w rytmie bluesowo-rockowych dźwięków to twórz z nami!
Zapraszamy wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania z własnym instrumentem lub czymkolwiek na czym potrafisz grać.

Bartek Topiłko: perkusista zespołu Aslan.

Produkcja utworu - sample, bity, obróbka, liryka /Kabull i Alias Blekaut/

Produkcja utworu – sample, bity, obróbka, liryka
babicki
Czy wiesz czym jest sampling? Jak produkuje się podkłady muzyczne? Jak obrabia się dźwięk, by brzmiał jak najlepiej?
Rozłożymy utwór muzyczny na czynniki pierwsze (podkład, tekst, nagranie, obróbka, miks, mastering), a uczestnicy będą mogli spróbować swych sił na wszystkich tych etapach. Będzie także możliwość wzięcia udziału w tworzeniu utwóru muzycznego lub pokazie freestylowym.

Krzysztof Babicki
i Jakub Bartynowski:
Warszaty prowadzi dwójka doświadczonych freestylowców, działających także studyjnie: Alias Blekaut i Kabull

 

Zabawy logopedyczne (dla logopedów) /Magdalena Brzóska/

Zabawy logopedyczne (dla logopedów).brzoska-m

Warsztat dla logopedów, chcących zobaczyć zabawowy warsztat koleżanki po fachu.

O tym, gdzie szukać ciekawych materiałów do zabaw, jak je tworzyć samodzielnie lub wspólnie z dzieckiem, jak w prosty sposób wykorzystywać do utrwalania głosek gry i zabawki „nielogopedyczne”.

Magdalena Brzóska: logopeda, absolwentka Uniwersytetu MCS w Lublinie, autorka bloga logopedycznego logozabawy.pl, twórczyni niezliczonej ilości pomocy logopedycznych.

Planszówkogranie /Mateusz Lajbig i Klaudia Nikiel/

lajbig

PLANSZÓWKOGRANIE

Klaudia i Mateusz porwą Was w świat planszówek!
Ciekawe znane i mniej znane gry dla mniejszej i większej ilości graczy, a zabawa gwarantowana!

Mateusz Lajbig: Fan Star Wars oraz sci-fi. O SW można z nim rozmawiać godzinami i się nie męczy ? A na co dzień pracuś w firmie reklamowej, a także mól książkowy.

Klaudia Nikiel:
Miłośniczka kawy, książek, kotów. Zakręcony geek, któremu fandom nieobcy.

Kryminalny Escape Room /Katarzyna Wojtyła/

wojtyla

Kryminalny Escape Room
czyli zabawcie się w Sherlocka Holmsa: rozwiążcie wspólnymi siłami tajemniczą zagadkę i wydostańcie się z pokoju, w którym zostaliście uwięzieni.  

Fabuła: Henry John to znany amerykański biznesmen. Niestety, niektórzy chcą wykorzystać jego wpływy do niecnych celów. Jego córka została porwana. John zrobił już wszystko, żeby ją odzyskać. Jednak nawet najlepsi detektywi czują się bezradni. Teraz to TY jesteś jego jedyną nadzieją. Czy sprostasz wyzwaniu?

Kasia Wojtyła:
Absolwentka prawa UJ, miłośniczka kryminalistyki i zagadek logicznych.

 


3. TURA (16:00 – 17:30)

Za dalą dal, o wyprawach uwag kilka /Grzegorz Holerek/

Za dalą dal – o wyprawach uwag kilka
holerek
To warsztaty dla wszystkich tych, których ciągnie w nieznane. Opowieść o wyprawach do takich miejsc jak Tadżykistan, Kazachstan, Kanada, Kirgistan czy Słowenia. Okazja do podzielenia się doświadczeniami z wędrówek w miejsca pozornie niedostępne.

To również okazja do tego, by dowiedzieć się, od czego zacząć planowanie dalekich podróży, skąd pozyskać odpowiednie informacje na temat miejsc, do których chcemy się udać oraz o potencjalnych niebezpieczeństwach.

O tym i wielu innych tematach opowie Grzegorz Holerek – podróżnik, przewodnik, nauczyciel.

Mistyka Spotkania, coaching jako szkoła bycia z drugim człowiekiem /Maciej Pasowicz/
dalej

„Papież Franciszek zachęca nas wręcz do tego, aby na co dzień żyć mistyką spotkania. Jak jednak czasem nieco górnolotnie brzmiące ideały przełożyć na naszą codzienność? Jak nauczyć się pięknie być z drugim człowiekiem?
Zapraszam każdego, kto chce nauczyć się słuchać innych.”

Kilka słów o prowadzącym:
Maciej Pasowicz Life & Business Coaching
Maciej Pasowicz: Psycholog, coach, doktorant i wykładowca. Absolwent psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Studiów Zawodowych Coachingu w Instytucie dr Ewy Mukoid. W swojej działalności akademickiej i praktycznej stara się pokazywać, że psychologia pozytywna to nie tania ideologia rodem z wątpliwej jakości poradników, ale prawdziwa, życiowa mądrość. Od wielu już lat jest członkiem Wspólnoty Uwielbienia i Ewangelizacji „Janki” przy klasztorze oo. Dominikanów w Krakowie.
ZOBACZ WIĘCEJ: http://pasowicz.pl/pl/

Warsztaty odbędą się: 

Mindfulness - bardziej świadome i uważne życie /Tomasz Janik/

janikMindfulness – bardziej świadome i uważne życie

Zapraszam Cię na warsztat poświęcony świadomemu i uważnemu życiu!

Biorąc w nim udział zyskasz:
Umiejętność popatrzenia na siebie i swoje życie z pewnego dystansu po to aby… w kolejnym kroku zbliżyć się do siebie i… nauczyć dostrzegać to co ważne i istotne dla Ciebie w każdym dniu.

Tomasz Janik: trener biznesu i coach na co dzień prowadzący szkolenia i warsztaty rozwojowe w jednej z największych instytucji finansowych w Polsce a także właściciel marki szkoleniowej „Tomasz Janik Personal Coaching” www.tomaszjanik.com

Uzależnienia behawioralne, jak chronić dziecko... /Bogdan Krzak i Monika Pleszewska/

Uzależnienia behawioralne – jak chronić dziecko przed zagrożeniami współczesnej cywilizacji (nowe media)
krzak
W trakcie warsztatu będą Państwo mogli zapoznać się ze specyfiką mechanizmów uzależnienia od czynności ze szczególnym nastawieniem na korzystanie z nowych mediów (komputera, sieci, tebleta, telefonu), poznać rodzaje zagrożeń z jakimi dziecko/młody człowiek może spotkać się w sieci.

Prelekcja ma na celu wyposażenie rodziców w konkretne narzędzia mogące pomóc w kontroli i ochronie swoich dzieci (np. lista programów do kontroli rodzicielskiej, regulamin korzystania z komputera itp.). Wśród poruszanych zagadnień terapeuci ukażą na czym polega terapia osób uzależnionych od czynności, część z tych informacji będzie można wykorzystać podczas swojego korzystania z mediów. Po prelekcji zapraszamy na dyskusję w trakcie której rodzice będą mogli wymienić się swoimi doświadczeniami i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Koncepcja antykoncepcji, czyli fakty i mity dotyczące płodności /Monika Małecka-Holerek/

Koncepcja antykoncepcji, czyli fakty i mity dotyczące płodności.

maleckaWarsztaty poprowadzi doświadczony lekarz medycyny ginekolog-położnik Pani Monika Małecka-Holerek

Zabawy dla malucha, mamy i taty, czyli jak wspierać rozwój psychomotoryczny niemowlaka /Anna Schab/

Zabawy dla Malucha, Mamy i Taty – czyli jak wspierać na co dzień rozwój psychomotoryczny niemowlaka.
aniaschab
W czasie warsztatów dowiedzą się Państwo w jaki sposób wspierać od pierwszych dni życia prawidłowy rozwój psychomotoryczny dziecka oraz o wielkiej roli zabawy w tym procesie. Można będzie dowiedzieć się na czym polega zabawa z niemowlęciem i czego tak na prawdę potrzebuje niemowlę w różnym okresie rozwojowym. Jak dostosować otoczenie i zabawki oraz jak bawić się z maluszkiem, aby było bezpiecznie i ciekawie dla dziecka i rodzica.

Fizjoterapia dzieci i niemowląt Anna Schab

Taneczny alfabet Hip-Hopu/Hubert Wawrzkowicz/

Daj się zaprosić do tańca! hubert

Taniec jest formą komunikacji z innymi ludźmi oraz z samym sobą. Jest to język uniwersalny, coraz więcej osób na całym świecie bez względu na wiek, poglądy, status społeczny uczy się tańczyć. Podczas warsztatów zajmiemy się „alfabetem” tańca HIP-HOP z elementami AFRO, popracujemy nad izolacją poszczególnych partii ciała, nad oddechem i kreatywnością.

Hubert Wawrzkowicz: 
Tancerz, grafik, pomysłodawca tanecznej inicjatywy ewangelizacyjnej „MIKAEL” przez którą w 2016 roku zorganizował pierwsze w Polsce 5-dniowe taneczne rekolekcje „MIKAEL Reko Dance Kemp 2k16”. Swoją taneczną wiedze ubogaca na licznych warsztatach na terenie Polski, pobierając lekcję u takich instruktorów jak: Keone i Mariel Madrid (USA), Taga Ridley (USA), Koko (JP), Marion Motin (FR), Ben Witchert (DE), Aga Jaśkowska (PL) i inni.

*Prosimy pamiętać o sportowym obuwiu (klasyczne trampki będą wystarczające) i o wygodnej odzieży.

Kryminalny Escape Room /Katarzyna Wojtyła/

Kryminalny Escape Room
czyli zabawcie się w Sherlocka Holmsa: rozwiążcie wspólnymi siłami tajemniczą zagadkę i wydostańcie się z pokoju, w którym zostaliście uwięzieni.  

wojtyla

Fabuła: Henry John to znany amerykański biznesmen. Niestety, niektórzy chcą wykorzystać jego wpływy do niecnych celów. Jego córka została porwana. John zrobił już wszystko, żeby ją odzyskać. Jednak nawet najlepsi detektywi czują się bezradni. Teraz to TY jesteś jego jedyną nadzieją. Czy sprostasz wyzwaniu?

Kasia Wojtyła:
Absolwentka prawa UJ, miłośniczka kryminalistyki i zagadek logicznych.