logowanie | rejestracja

Grupa WIECZERNIK

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.  /Mt 5,7/

WIECZERNIK to grupa działająca w ramach wspólnoty Miasto na Górze, która służy osobą bezdomnym, ubogim i scan02potrzebującym w naszym mieście. Jest to grupa, której celem jest ewangelizacja i głoszenie Chrystusa. Osoby służące w Wieczerniku wybrały niełatwą drogę pójścia z Ewangelią do najuboższych. Mówią o Bogu żywym, który ma moc przemienić życie, ludziom którzy żyją często wśród głodu, chłodu, smrodu i ubóstwa.

Raz w miesiącu (w trzeci piątek miesiąca o 16.00) organizowane jest dla nich otwarte spotkanie ewangelizacyjne, połączone z poczęstunkiem, a czasami również Msza Święta. Na święta przygotowywane są paczki dla stałych uczestników, oraz organizowane są coroczne spotkanie opłatkowe dla dzieci. W okresie świątecznym służący w Wieczerniku pomagają w organizacji miejskich wigilii dla bezdomnych wzbogacając je muzyką i śpiewem.

Jeśli chciałbyś włączyć się w ich służbę, skontaktuj się z: Andrzejem Sitarzem, Janem Sadlikiem lub Henrykiem Barcikiem. Możesz pomóc piekąc ciasto, robiąc kanapki, przygotowując herbatę, służąc do Mszy, grając na gitarze albo po prostu przychodząc i poświęcając swój czas najbardziej potrzebującym.

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. /Mt 25,40/

Zobacz również: