logowanie | rejestracja

Kurs ALFA

Wspólnota Miasto na Górze od 2012 roku prowadzi w Bielsku Kursy Alfa. Zwykle odbywa się przynajmniej jeden kurs jesienią i jeden na wiosnę. Oprócz ogólnych kursów Alfa (dla każdego) prowadziliśmy kilkukrotnie Alfę dla mam z małymi dziećmi (spotkania do południa), Alfę dla małżeństw oraz Alfy dla młodych (15-19 lat). Po tych kilku latach widzimy „po owocach” jak wiele osób mogło usłyszeć o kochającym ich Bogu i poznać go naprawdę dzięki tej inicjatywie.

Poniżej kilka słów o tym, czym jest Kurs Alfa. Zapraszamy też na stronę: www.alfa.bielsko.pl aby być na bieżąco.

Czy w życiu chodzi o coś więcej?

Czasem każdego z nas zaczynają nurtować pytania – dokąd idę, czy w życiu chodzi tylko o to, za czym biegają wszyscy dookoła, o to co sprzedają mi media? Czy zdobycie sławy, kariera zawodowa, sportowa? Czy znalezienie drugiej połówki, założenie rodziny, dzieci? Stabilność, bezpieczeństwo, zdrowie? Po prostu dużo zabawy i przyjemności?

Kurs Alfa to cykl 11 spotkań. Każde składa się z 3 części: pyszna kolacja, treściwy wykład i porywająca alfadyskusja. Wykłady dotyczą najważniejszych spraw w życiu i fundamentów wiary i służą jako starter do dyskusji w mniejszych grupach. Alfa to miejsce, gdzie możesz słuchać i być wysłuchanym, poruszyć tematy, o których nie rozmawiasz w domu czy pracy.

Dla kogo: Kurs Alfa to otwarta dla każdego szansa poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Jeśli jesteś niewierzący, kościół wydaje Ci się nudny, śmieszny lub niepotrzebny, to nie mogłeś trafić lepiej. Przyjdź do nas i podyskutuj lub tylko posłuchaj, co mamy do powiedzenia. Tak naprawdę nie masz nic do stracenia. Kurs adresowany jest w szczególności do:

  • tych, którzy chcą się dowiedzieć, czy w życiu chodzi o coś więcej
  • tych, którzy chcą zaznajomić się z chrześcijaństwem
  • tych, którzy chcą odświeżyć sobie podstawy wiary

Jeżeli sam nie chcesz lub nie potrzebujesz skorzystać z kursu Alfa, możesz zaprosić swoich znajomych – być może oni właśnie potrzebują czegoś takiego.

alpha-2