logowanie | rejestracja

Być jak dziecko (Ania & Emilia)

Być jak dziecko (Ania & Emilia)

Mam na imię Ania, mam męża Łukasza i troje wspaniałych dzieci. I właśnie przez jedno z naszych dzieci Bóg zgotował nam jedne z najważniejszych rekolekcji w naszym życiu.

Emilka miała 8 lat i marzyła o laptopie. Dowiedzieliśmy się, że cena używanego sprzętu to ok 400-500 zł. Emi podliczyła swoje roczne oszczędności, było już 280 zł, ale zbliżały się jej urodziny, więc perspektywy były niezłe. Pewnego dnia znalazła w Gościu Niedzielnym ogłoszenie, a właściwie ulotkę informacyjną, o możliwości wsparcia budowy studni w Afryce. Można było zakupić cegiełkę-magnes za 15 zł. Były tam podane koszty budowy i opis życia ludzi na tamtym obszarze. Emilka przeczytała wszystko dokładnie i przyszła poinformować mnie, że chciałaby wpłacić pieniądze na studnię. Zapytałam: ile konkretnie? Wszystko. Muszę przyznać, że początkowo próbowałam ją przekonać, żeby przesłała jakąś część swoich oszczędności, bo przecież marzy o laptopie, którego w takim przypadku nie będzie miała. Odpowiedziała mi, że przecież życie tamtych ludzi jest ważniejsze niż komputer. Nieco nas to zawstydziło. Wpłaciliśmy więc pieniądze, a magnesy zawisły na lodówce i były okazją do dawania świadectwa każdemu, kto nas odwiedzał.

Kilka tygodni po tym zdarzeniu opowiedziałam tę historię koleżance z pracy. Właściwie nie wiem dlaczego, bo wcześniej rzadko z nią rozmawiałam. Dwa dni po naszej rozmowie przyniosła mi swój laptop, śliczny, fioletowo-biały. Powiedziała, że tydzień temu kupiła sobie nowy i chce ten oddać Emi…

To prawda, że Bóg zawsze daje nam więcej, niż my jesteśmy w stanie dać Jemu. Przez swoją szczodrość Emilka dostała laptop o wiele wcześniej, niż gdyby zbierała każdy grosz. Niby wszyscy o tym doskonale wiemy, ale przede mną jeszcze długa droga, by stać się jak dziecko i przestać myśleć o tym, że przecież muszę sama sobie poradzić z każdą sprawą. Staram się uczyć tego każdego dnia, pomagają mi w tym nasze dzieci oraz widok magnesów na lodówce i fioletowego laptopa :)

Ania