logowanie | rejestracja

Masz pytanie?

Przeglądnij poniższe zakładki aby znaleźć odpowiedź:

O ZAPISACH

 1. Nigdy jeszcze nie byłem na rekolekcjach z Miastem na Górze, nie należę do wspólnoty. Czy mogę pojechać na rekolekcje?
  • Tak, rekolekcje są otwarte. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 2.  Czy trzeba być pełnoletnim, żeby wziąć udział w rekolekcjach Miasta na Górze?
  • Nie, rekolekcje są podzielone na grupy wiekowe – dorosłych z najmłodszymi dziećmi zapraszamy do Ustronia Polany, młodzież w wieku 11-16 lat ma oddzielne rekolekcje w Rycerce Górnej a młodzież w wieku 17-19 lat osobno swoje.
 3. Czy mogę dojeżdżać codziennie na rekolekcje? Wynajmę sobie pokój w Ustroniu we własnym zakresie / mieszkam niedaleko.
  • Nie, nie polecamy tego rozwiązania. Z doświadczenia wiemy, że rekolekcje najlepiej przeżywa się również mieszkając z ludźmi ze wspólnoty, a nie jedynie dochodząc na wybrane punkty programu. Również część punktów programu będzie się odbywać w ramach poszczególnych ośrodków i mogą Cię one ominąć. Jeśli masz poważne powody, dlaczego nie możesz w pełni uczestniczyć w rekolekcjach skontaktuj się indywidualnie z organizatorami. Przypominamy również, że nie będzie możliwości załatwienia sobie pojedynczych posiłków w czasie rekolekcji: wyżywienie wykupujemy na cały tydzień wszystkie posiłki i nie ma możliwości zarezerwowania sobie tylko części z nich.
 4. Czy można przyjechać odwiedzić wspólnotę kilka razy na spotkaniach wieczornych w czasie rekolekcji?
  • Jak najbardziej! Zapraszamy na wieczorne spotkania modlitewne, które będą otwarte dla każdego chętnego.
 5. Wypełniłem formularz ale nie wiem, czy na pewno został przesłany… jak to sprawdzić?
  • Kopię formularza, który wypełniłeś powinieneś dostać na maila, który podałeś w formularzu. Sprawdź pocztę email. Również spam – na wszelki wypadek.
 6.  Popełniłem błąd uzupełniając dane w formularzu. Jak mogę go poprawić?
  • Napisz maila opisując na czym polega Twój błąd na miastonagorze@gmail.com
   Poprawimy go.

O PŁATNOŚCIACH

 1. Gdzie wpłacić pieniądze za rekolekcje?
  • Można zapłacić gotówką w Klubie Arka (pon – pt, od 8.30 – 16.30)
  • Lub przelewem na konto:RZYMSKO-KATOLICKA PARAFIA ŚW.MAKSYMILIANA KOLBE
   UL.ŚW.MAKSYMILIANA 1
   43-300 BIELSKO-BIAŁA
   Nr konta: 78 1050 1070 1000 0022 9915 1296
   Tytuł: DAROWIZNA REKOLEKCJE – Twoje imię i nazwisko
 2. Czy mogę zapłacić więcej niż to wynika z harmonogramu płatności? Na przykład całość na raz?
  • Tak, jak najbardziej. Harmonogram płatności wyznacza kwoty minimalne w  danej turze płatności. Można zapłacić od razu całość, lub rozbić sobie płatność w inny sposób. Ważne są terminy płatności. To wpłata zaliczki określa moment „zapisania się”, dlatego jeśli chcesz skorzystać z zapisów w cenie 500 zł musisz zapłacić przynajmniej 100 zł przed 14 lutego.
 3. Nie stać mnie na zapłacenie za całość rekolekcji. Czy jest jakaś opcja niższej ceny lub dofinansowania?
  • Nie chcielibyśmy, żeby finanse stanowiły przeszkodę do pojechania na rekolekcje dla kogokolwiek z członków naszej wspólnoty. Jeśli potrzebujesz dofinansowania skontaktuj się z animatorem Twojej grupy dzielenia.
 4.  Chciałbym wspomóc finansowo wyjazd innych osób na rekolekcje. Jak to zrobić?
  • Możesz po prostu przelać na konto większą kwotę niż to konieczne, albo zrobić osobny przelew zatytułowany DAROWIZNA: dofinansowanie na rekolekcje. Co środę po spotkaniach modlitewnych  w Aleksandrowicach zbierana jest też zbiórka pieniędzy na dofinansowanie rekolekcji.
 5. Dlaczego w tym roku są 3 różne ceny za rekolekcje?
  • Jako organizatorzy bardzo chcielibyśmy jak najszybciej poznać listę uczestników tegorocznych rekolekcji. To ułatwi nam planowanie tego wydarzenia, na które przecież co roku przyjeżdża około 500 osób. Zachęcamy również do jak najszybszego zapisu, osoby które potrzebują dofinansowania – chcielibyśmy poznać jak najszybciej kwotę dofinansowań jaką musimy uzbierać.

O PRZEBIEGU REKOLEKCJI

 1. O której godzinie zaczynają się rekolekcje?
  • Rejestracja uczestników będzie czynna 12 sierpnia 2017 od godz. 13:00 do 17:30 przy kościele Dobrego Pasterza w Ustroniu Polanie. Prosimy przyjechać jak najwcześniej, aby zdążyć się zakwaterować w swoim ośrodku (który może być oddalony ~3km od SP) i dotrzeć na kolację która będzie pierwszym punktem programu.
 2. Kto bierze udział w rekolekcjach?
  • Na rekolekcje są zaproszeni wszyscy członkowie Miasta na Górze od najmłodszych po najstarszych oraz zaprzyjaźnione z nami wspólnoty z całej Polski. Rekolekcje są otwarte i każdy może w nich wziąć udział nawet jeśli nie jest zaangażowanym członkiem wspólnoty. Spodziewamy się około 400 osób w Ustroniu oraz po 100 na rekolekcjach CeDeNu i na rekolekcjach Harambee.
 3. Czy to są pierwsze rekolekcje Miasta na Gorze?
  • To już 28 rekolekcje organizowane przez Miasto na Górze. Po raz 24 będziemy je spędzać w Ustroniu Polanie.
 4. Jaki będzie program?
  • Do południa będzie czas na jutrznię, śniadanie, Mszę Świętą, konferencję, modlitwę osobistą i grupy dzielenia, po obiedzie będzie czasem wolnym który można wykorzystać na spędzenie czasu z rodziną, ale również albo przede wszystkim na budowanie relacji we wspólnocie, poznanie się, wspólne spacery, małe wycieczki, kąpiel w Wiśle albo po prostu rozmowy przy kawie. Wieczorami po kolacji zaplanowane są codzienne spotkanie modlitewne. Większość punkty programu będzie miała miejsce w kościele Dobrego Pasterza w Ustroniu Polanie.
 5.  Gdzie mogę znaleźć regulamin rekolekcji?

O DZIECIACH

 1. Czy muszę zapisywać dziecko, które nie ukończyło jeszcze 3 lat?
  • Nie, nie musisz jeśli dziecko nie ukończyło jeszcze 4 lat, nie będzie korzystało z osobnego łóżka ani osobnych posiłków, ani brało udziału w zajęciach organizowanych dla dzieci. Wtedy dziecko nie ponosi żadnych kosztów pobytu, prosimy jedynie o wpisanie że będzie ono obecne z rodzicami w „uwagach” do formularza jednego z rodziców.
  • Jeśli dziecko jest już na tyle samodzielne, że będzie brało udział w programie dla najmłodszych, albo jeśli będzie samo spało – musi zostać zapisane w osobnym formularzu, żebyśmy mogli zaplanować dla niego miejsce! Można zaznaczyć wtedy w formularzu „tylko nocleg” i zapłacić kwotę 260 zł zamiast całości.
 2. Czy dzieci które ukończyły 4 lata mogą spać z rodzicami? Bez płacenia za rekolekcje?
  • Nie, każde dziecko które w dniu rekolekcji ma ukończone 4 lata musi mieć wykupione osobne łóżko.
 3. Czy można wziąć dla dziecka połówkę posiłku?
  • Nie, ośrodki w których będziemy się stołować nie dają nam możliwości wykupienia „połówek” posiłków. Jeśli dziecko jest na tyle małe, że nie zje całej porcji można wykupić mu tylko nocleg (260 zł). Można też w przypadku gdy np.macie dwójkę dzieci: jedno zapisać z wyżywieniem (pełna cena), a drugie bez i dzielić porcję między nich.
 4. Czy dzieci w wieku >10 lat mogą pojechać z nami na rekolekcje dla dorosłych?
  • Nie, dla dzieci 11 letnich zaplanowany jest w tym samym czasie wyjazd rekolekcyjny do Rycerki Górnej z grupą rówieśników zwana CeDeN. Jeśli z jakiś powodów wiesz że nie jest to dobre rozwiązanie dla Twojego dziecka napisz o tym w „uwagach” lub porozmawiaj o tym z organizatorami rekolekcji.
 5. Jak będzie wyglądał plan zajęć dla dzieci 4-10 letnich.
  • Dla dzieci, które są na tyle samodzielne że mogą już same spędzić kilka godzin bez rodziców zaplanowaliśmy jak co roku zajęcia w czasie konferencji, modlitwy osobistej  i grup dzielenia (czyli do południa). Jest to nie tylko „zajęcie się dziećmi” ale przede wszystkich rekolekcje dla nich w czasie których uczą się o Panu Bogu w swoich grupach wiekowych. Dzieci śpią i jedzą posiłki z rodzicami, również popołudnia są czasem, w którym rodziny mogą razem spędzić czas. Na czas zorganizowanych zajęć prosimy zaopatrzyć dzieci w małe plecaczki, coś do picia i ewentualną przekąskę.

O REZYGNACJACH

 1. Czy można zrezygnować z rekolekcji po zapisaniu się na nie?
  • Tak, można jeśli rezygnacja następuje przed 31 maja 2017 będziemy w stanie zwrócić wpłaconą zaliczkę. Jeśli rezygnacja nastąpi po 1 czerwca możemy zwrócić 50% wpłaconych środków. Jeśli rezygnacja zostanie zgłoszona po 1 lipca niestety nie możemy zagwarantować zwrotu wpłaconych środków.
 2. Czy jeśli nie mogę pojechać na rekolekcje mogę oddać komuś swoje miejsce?
  • Nie, niestety nie ma takiej możliwości.

O ORGANIZATORACH

 1. Kto organizuje te rekolekcje?
  •  Katolicka wspólnota z Bielska-Białej – Miasto na Górze – działająca przy parafii M.Kolbego w Aleksandrowicach. Opiekunem duchowym wspólnoty jest ks.Ryszard Knapik. Liderem świeckim: Andrzej Golik. Dowiedz się więcej: KLIKNIJ.
  • Głównym odpowiedzialnym za tegoroczne rekolekcje jest Piotr Ligus. Jeśli masz jakieś pytania możesz kierować je bezpośrednio do niego, lub skontaktować się mailowo (miastonagorze@gmail.com) lub telefonicznie za pośrednictwem Klubu ARKA (tel: 033 – 8220625).

inne pytania

Jeśli nie znajdujesz odpowiedzi na swoje pytanie napisz do nas:
miastonagorze@gmail.com
lub zadzwoń do Klubu ARKA.