logowanie | rejestracja

Trzeźwi dla Polski

Trzeźwi dla Polski to program zainicjowany przez wspólnotę Miasto na Górze, jako pomoc dla osób borykających się z problemem alkoholowym.

Program Trzeźwi dla Polski polega na resocjalizacji osób uzależnionych i profilaktyce antyalkoholowej, dlatego głównym celem programu jest udzielanie wsparcia osobom z problemem alkoholowym oraz członkom ich rodzin, w podjęciu i wytrwaniu w abstynencji. Drugim celem programu jest propagowanie idei życia w trzeźwości i bez używek – głównie wśród młodzieży. Program korzysta ze wsparcia finansowego Wydziału Polityki Społecznej Gminy Bielsko-Biała.

W ramach projektu Trzeźwi dla Polski setki osób z naszej wspólnoty i nie tylko, podpisują deklarację życia w trzeźwości, podejmując w ten sposób post za osoby uzależnione w naszym kraju. Jednocześnie jest to forma świadectwa, że da się żyć życiem radosnym i szczęśliwym bez stosowania alkoholu.

post

 

Dołącz do „Trzeźwi dla Polski”:

Aby dołączyć do inicjatywy Trzeźwi dla Polski wystarczy wydrukować i wypełnić deklarację: Deklaracja Trzeźwości i zadeklarować tym samym życie w trzeźwości. Podpisane deklaracje można składać w Klubie ARKA. Następnie są one przekazywane na ręce ks.Władysława Zązla (Diecezjalnego Duszpasterza ds.trzeźwości, twórcy idei Wesel Bezalkoholowych) i składane w kaplica Matki Boskiej Szkaplerznej na Grapce w Kamesznicy. 520 z tych deklaracji zostało wręczonych papieżowi Janowi Pawłowi II w czasie jego pielgrzymki do Polski: 21 maja 1995 roku w Skoczowie. Uroczyste podpisanie deklaracji odbywa się również tradycyjnie w czasie letnich rekolekcji Miasta na Górze oraz w czasie Mszy Świętej rozpoczynającej Zimowe Igrzyska Abstynentów.

Projekt Trzeźwi dla Polski realizowany jest również poprzez:

  • Sprzedaż literatury specjalistycznej dotyczącej wychodzenia z alkoholizmu – w Klubie ARKA.
  • Działalność Diakonii Bulowickiej (Co poniedziałek osoby z naszej wspólnoty jeżdżą do Szpitala Odwykowego w Andrychowie i Bulowicach, aby tam głosić prawdę o Bogu, który uwalnia i uzdrawia.)
  • Darmowy dostęp do porad Terapeuty Uzależnień
  • Darmowy dostęp do porad prawnych
  • Darmowy dostęp do porad psychologa
  • Porady dot.grup wsparcia dla alkoholików i ich rodzin (AA, Al-Anon, Początek Drogi, etc)

Z porad i spotkań można skorzystać w Klubie ARKA.

KLUB ARKA:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek: 9.00 – 17.00

Tel: 33 822 06 25

Adres: Ul. Krasińskiego 17

43-300 Bielsko-Biała