logowanie | rejestracja

Modlitwy wstawiennicze

Prowadzone przez naszą wspólnotę Seminarium Odnowy w Duchu Świętym pomału dobiega końca. W ten weekend pora na najważniejszy moment, czyli modlitwy wstawiennicze zwane też modlitwami o wylanie Ducha Świętego lub Chrztem w Duchu Świętym.

Na naszą modlitwę jutro czeka około 140 osób (z seminarium w Aleksandrowicach i z seminarium w Straconce).

Wszystkich członków wspólnoty, którzy zgłosili chęć i możliwość modlenia się wstawienniczo, zapraszamy  w
sobotę 25 marca o godzinie 10.00
do szkoły Zgromadzenia  Córek Bożej Miłości przy ul. Broniewskiego 13.

Zaczniemy krótką modlitwą i konferencją wprowadzającą w temat modlitw wstawienniczych oraz wprowadzeniem dla „wstawienników”. Potem w kaplicy będzie trwało czuwanie modlitewne animowane przez diakonię muzyczną, a w salkach szkoły będą toczyły się modlitwy nad poszczególnymi grupami seminaryjnymi. Na zakończenie wszyscy weźmiemy udział w Mszy Świętej o godzinie 15.30. Przez cały ten czas będą dostępne przekąski, kawa i herbata.

Jeśli ktoś z Was chciałby upiec ciasto na jutrzejsze spotkanie, to bardzo zapraszamy :)

——

Co to są modlitwy wstawiennicze? 
To jeden z rodzajów modlitwy wspólnotowej, gdy kilka osób wspólnie prosi w bardzo konkretnej intencji, wstawiając się u Boga za osobą, która o taką modlitwę poprosiła. O taką modlitwę można poprosić każdego brata i siostrę ze wspólnoty. W naszej wspólnocie mamy diakonię modlitw wstawienniczych, czyli osoby, które regularnie poświęcają swój czas właśnie służąc taką modlitwą, często posługują one danym im od Boga darem proroctwa, mądrości słowa, rozeznawania czy darem języków. Warto pamiętać, że przychodząc na modlitwę wstawienniczą prosimy w intencji samego siebie, nie np. o zdrowie bliskich, ale o samego siebie o sprawy dotyczące bezpośrednio nas i naszego życia. Warto też pamiętać, aby o ile to możliwe na modlitwę wstawienniczą przyjść będąc w stanie łaski uświęcającej (czyli po spowiedzi). W czasie modlitw wstawienniczych na zakończenie Seminarium odnowy w Duchu Świętym, szczególną intencją, o którą modlimy się dla uczestników jest Chrzest w Duchu Świętym, czyli modlimy się o konkretne dary, charyzmaty i łaskę Ducha Świętego dla danej osoby.

Jak wyglądają modlitwy wstawiennicze? 
Grupa 3-5 osób modli się wspólnie za osobę, która o taką modlitwę poprosiła. Najpierw dziękując za nią, potem prosząc Boga o konkretne sprawy, a następnie oddając Bogu Chwałę. W czasie modlitw wstawienniczych często „wstawiennicy” cytują Pismo Święte lub wypowiadają słowa, które są z natchnienia Ducha Świętego – są to tzw. proroctwa i słowa poznania – dary o których mówią Apostołowie: (zob. 1 Kor 12).  wstawiennicze