logowanie | rejestracja

REKOLEKCJE WAKACYJNE 2019

Już wkrótce rozpoczną się rekolekcje o tematyce „Miejsce spotkania-miejsce posłania!”

Czekamy na to z niecierpliwością. Aby lepiej przygotować się do rekolekcji podajemy kilka informacji.

Na uczestników czekamy w sobotę, 10 sierpnia br. w godz. 15.00-17.30 przy kościele pw. Dobrego Pasterza w Ustroniu-Polanie, skąd wszyscy zostaną skierowani do swojego miejsca zakwaterowania oraz otrzymają szczegółowy program rekolekcji.

Rekolekcje rozpoczną się od kolacji o godz. 18.00 w sobotę, a zakończą obiadem w kolejną sobotę tj. 17 sierpnia.

W trakcie rekolekcji będziemy korzystać z Biblii – dlatego prosimy, aby wziąć ze sobą egzemplarz Pisma św. Przyda się również notatnik oraz coś do pisania.

Wygodne buty, parasol, kurtka – tego również nie powinno zabraknąć w walizce. Prosimy również o wzięcie ze sobą ulubionego kubka do picia – w trakcie czasu wolnego będzie dostępna tzw. „Kawiarenka na pogaduchy” i kubek bardzo się przyda. Aby pogaduchy były przyjemniejsze prosimy o przywiezienie na rekolekcje słodkości – będzie je można złożyć w swoim ośrodku w miejscu wyznaczonym na kawiarenkę – osoby odpowiedzialne za tę służbę będą je sukcesywnie wykładały na stoły.

Aby wpłat gotówkowych za rekolekcje było jak najmniej w dniu przyjazdu, prosimy, aby pozostałą należność za rekolekcje wpłacić przelewem do środy 7.08.2019r na konto :

Rzymsko Katolicka Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej nr 78 1050 1070 1000 0022 9915 1296 z opisem DAROWIZNA USTROŃ, IMIĘ i NAZWISKO WPŁACAJĄCEGO.

Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się wielorakiej służby, jaka jest potrzebna na rekolekcjach.

Animatorów i moderatorów grup prosimy o przyjazd i zakwaterowanie w ośrodku w sobotę 10 sierpnia do godz. 15.45 ponieważ o 16.00 zapraszamy na spotkanie do sali konferencyjnej ośrodka „Nauczyciel”. Czas trwania spotkania wyniesie ok. 1,5 godz. Również o godz. 16.00 osoby odpowiedzialne za prowadzenie jutrzni w ośrodkach są zaproszone również do „Nauczyciela” na szkolenie dot. prowadzenia jutrzni prowadzone przez Adama Wójcika. W trakcie spotkania otrzymają materiały. Większość materiałów przygotowana będzie w wersji elektronicznej.

Do rodziców dzieci 4-10 lat:

1.       Codziennie dziecko potrzebuje mały plecaczek, picie, drugie śniadanie (warto wziąć np. woreczki śniadaniowe)

2.       W jednym dniu dzieci szkolne będą miały wycieczkę, jazda autem – dla chorób lokomocyjnych jakieś antidotum.

3.   Prosimy aby dla dzieci przedszkolnych zabrać strój kąpielowy i ręcznik, ponieważ gdy pozwoli pogoda, będziemy mieli jeden dzień z wodą.

Do rodziców dzieci w wieku CeDeN: zbiórka w sobotę o godz. 13:15 na dolnej płycie PKS.

Modlitwa Uwolnienia: 

W czasie rekolekcji letnich w Ustroniu przewidujemy posługę modlitwą uwolnienia według modelu 5 kluczy. To nie jest zwykła modlitwa wstawiennicza, trzeba się do niej specjalnie przygotować. Warunkiem skorzystania z posługi jest przeczytanie pierwszej z serii książki pt. „Modlitwa uwolnienia”, autor Neal Lozano (zdjęcie okładki przesyłam w załączeniu). Jeżeli chcesz skorzystać z tej modlitwy, zdobądź książkę, przeczytaj, przemyśl, przemódl. Prawdopodobnie będzie możliwość zakupienia książki w czasie rekolekcji, jednak wtedy może być już za mało czasu na przeczytanie i przygotowanie się do modlitwy, Książkę można kupić w Bielsku-Białej np. w hurtowni Misericordia, albo pytać w naszym klubie Arka. Można też pożyczyć (sporo osób w naszej wspólnocie ma tą książkę). W czasie rekolekcji odbędą się także warsztaty pt. „Modlitwa uwolnienia wg modelu 5 kluczy” – serdecznie zapraszam. Jednak to nie zastąpi ww. przygotowania do modlitwy.

PLAN DNIA:


Zespół ds. rekolekcji wspólnoty „Miasto na Górze”


DOROŚLI:

Temat Rekolekcji: „Spotkania z Jezusem. Miejsce spotkania to miejsce posłania”

Gośćmi głoszącymi nauczania będą:
– o. Tomasz Gałuszka OP
– bp. Andrzej Siemieniewski

Cena:
– 700zł od osoby dorosłej.
– 550 zł dla dzieci 3-10 lat

Miejsce: Teren parafii Dobrego Pasterza w Ustroniu Polanie.

Poniżej formularz zapisów: (każda osoba – zarówno dzieci jak i dorośli – powinna wypełnić osobny formularz zapisów. Młodzież w wieku 11-19 lat zapisuje się przez osobny formularz dla CeDeNu i Harambee).